Video

12/03/2014 10:24:37

Champions League: Bayern kualifikohet, Arsenal nė shtėpi

Njė ndeshje e bukur ajo e zhvilluar nė “Allianz Arena”, skuadra bavereze ka arritur tė kualifikohet pavarsishtė barazimit 1-1 natėn e djeshme kundėr Arsenal

HermesNews - Njė ndeshje e bukur ajo e zhvilluar nė “Allianz Arena”, skuadra bavereze ka arritur tė kualifikohet pavarsishtė barazimit 1-1 natėn e djeshme kundėr Arsenal. Skuadrės sė Bayern i anullohet njė gol me tė drejt pėr pozicion jashtė lojes dhe pjesa e parė ėshtė mbyllur 0-0. Nė pjesėn e dytė 10 minuta nga fillimi ėshtė Schwėinsteiger ai qė kalon nė avantazh tė zotėt e shpis, por dy minuta mė vonė Arsenal barazon me ish lojtarin e Bayern, Podolsi. Nė minutat e fundit tė takimit Fabianski pret njė penallti tė Myler. Minutat mė pas kanė qenė tė ekulibruara dhe Guardiola ka fituar tė drejtėn tė kualifikohet me Bayern.